Rejestracja
25.07.2019

ZATYCZKI DO KANALIKÓW ŁZOWYCH - SPOSÓB NA ZESPÓŁ SUCHEGO OKA

undefined


ZATYCZKI DO KANALIKÓW ŁZOWYCH - SPOSÓB NA ZESPÓŁ SUCHEGO OKA

Jednym ze sposobów leczenia zespołu suchego oka jest założenie zatyczek blokujących odpływ łez przez drogi łzowe. Zadaniem zatyczek jest zatrzymanie łez na powierzchni gałki ocznej, czyli nawilżanie oka, dzięki czemu zmniejszają się objawy towarzyszące przy zespole suchego oka.

Zatyczki umieszcza się w punktach łzowych w celu zablokowania odpływu łez poprzez system kanalików łzowych. Założone zatyczki mogą pozostawać w drogach łzowych przez okres od kilkunastu dni, miesięcy, a nawet lat (w zależności od zastosowanego rodzaju zatyczek).

Zatyczki są sterylne i występują w różnych rozmiarach, co umożliwia indywidualne dopasowanie do pacjenta. Po zablokowaniu kanalików pacjenci cierpiący na zespół suchego oka, mający dokuczliwe objawy takie jak uczucie suchości oczu, nadmierne łzawienie, pieczenie i zmęczenie oczu czy uczucie piasku pod powiekami odczuwają ograniczenie tych dolegliwości.

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prawidłowego wykonywania usług. Dane będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, leczenia przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych w INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych i prawo ich poprawiania.
allians
medica polska
nfz
świetlikowo