Rejestracja

ORTOKOREKCJA

Jest to szansa na dobre widzenie bez użycia okularów lub soczewek kontaktowych.

 • korekcja wady w trakcie snu
 • doskonałe widzenie podczas dnia
 • hamowanie postępu krótkowzroczności
 • minimalna inwazyjność
 • możliwość zastosowania u dzieci
 • odwracalność zmian na rogówce
 • w ciągu dnia oko "jest wolne".

Ortokorekcja to niechirurgiczna metoda korekcji małej i średniej krótkowzroczności oraz małego astygmatyzmu. Soczewki ortokeratologiczne to soczewki twarde gazoprzepuszczalne, które używane są tylko podczas snu. W trakcie gdy pacjent śpi, pod wpływem indywidualnie dobranej soczewki, następuje modelowanie rogówki, tak aby podczas dnia nie były konieczne okulary. Soczewki ortokeratologiczne są przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Jak to działa?

Mechanizm działania soczewek polega na delikatnym ucisku centralnej części rogówki, co powoduje jej spłaszczenie i zogniskowanie obrazu na siatkówce. Soczewki zakłada się na noc zgodnie z wyznaczonym przez specjalistę rytmem. Cały proces korekcji jest całkowicie odwracalny, co oznacza, że po zaprzestaniu stosowania ortosoczewek rogówka wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Ortokorekcja polecana jest przede wszystkim u dzieci i młodzieży gdyż nie tylko koryguje wadę wzroku, ale przyczynia się do jej zahamowania. W okresie dojrzewania u większości dzieci obserwujemy intensywny wzrost, co prowadzi również do osiowego wydłużania się gałki ocznej. Często w tym okresie wada postępuje w szybkim tempie, ponieważ rosnąca osiowo gałka oczna przesuwa ogniskowanie obrazu w centrum jeszcze dalej od siatkówki, zwiększając wadę wzroku.W licznych pracach naukowych potwierdzono, że stosując ortokorekcję wada wzroku narasta o około 50% wolniej, lub nie narasta w ogóle.

Ortosoczewki polecane są osobom prowadzącym aktywny tryb życia, sportowcom uprawiającym sporty kontaktowe oraz osobom pracującym w klimatyzowanych pomieszczeniach.

W trakcie pierwszej wizyty zostanie przeprowadzony dokładny wywiad. Zostaną ocenione wskazania i przeciwwskazania do zastosowania metody. Następnie zostaną wykonane badanie refrakcji, dokładny pomiar rogówki i ogólna ocena przedniego odcinka oka. Jeśli nie zostaną stwierdzone przeciwwskazania, zamawiana jest indywidualna soczewka zaprojektowana specjalnie dla Pacjenta.

Ortosoczewki zostaną dobrane i zamówione po przeprowadzeniu kompleksowych badań wzroku

 • Badanie refrakcji
 • Badanie ostrości wzroku
 • Topografia rogówki
 • Tonometria czyli pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego
 • Badanie przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prawidłowego wykonywania usług. Dane będą przetwarzane w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, leczenia przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych w INTER-MEDIX Oddział NZOZ OPTIMED, ul. Kordeckiego 49, 04-330 Warszawa. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do tych danych i prawo ich poprawiania.
allians
medica polska
nfz
świetlikowo